Jadual Piala Dunia FIFA 2010

Daripada Wikipedia, ensiklopedia bebas.
Lompat ke: pandu arah, cari

Berikut adalah jadual perlawanan untuk Piala Dunia FIFA 2010. Semua masa dalam waktu tempatan (UTC+2).

Pusingan berkumpulan[sunting | sunting sumber]

Hari Tempat & Masa Peringkat Pasukan 1 Keputusan Pasukan 2
Jumaat
11 Jun
Johannesburg (SC), 14:00 [1] Upacara Pembukaan
Johannesburg (SC), 16:00 Kumpulan A Afrika Selatan Bendera Afrika Selatan 1 – 1  Mexico
Cape Town, 20:30 Uruguay Bendera Uruguay 0 – 0  Perancis
Sabtu

12 Jun

Port Elizabeth, 13:30 Kumpulan B Korea Selatan Bendera Korea Selatan 2 – 0  Greece
Johannesburg (Ellis), 16:00 Argentina Bendera Argentina 1 – 0  Nigeria
Rustenburg, 20:30 Kumpulan C England Bendera England 1 – 1  Amerika Syarikat
Ahad

13 Jun

Polokwane, 13:30 Algeria Bendera Algeria 0 – 1  Slovenia
Pretoria, 16:00 Kumpulan D Serbia Bendera Serbia 1 – 2  Ghana
Durban, 20:30 Jerman Bendera Jerman 4 – 0  Australia
Isnin

14 Jun

Johannesburg (SC), 13:30 Kumpulan E Belanda Bendera Belanda 2 – 0  Denmark
Bloemfontein, 16:00 Jepun Bendera Jepun 1 – 0  Cameroon
Cape Town, 20:30 Kumpulan F Itali Bendera Itali 1 – 1  Paraguay
Selasa

15 Jun

Rustenburg, 13:30 New Zealand Bendera New Zealand 1 – 1  Slovakia
Port Elizabeth, 16:00 Kumpulan G Côte d'Ivoire Bendera Côte d'Ivoire 0 – 0  Portugal
Johannesburg (Ellis), 20:30 Brazil Bendera Brazil 2 – 1  Korea Utara
Rabu

16 Jun

Nelspruit, 13:30 Kumpulan H Honduras Bendera Honduras 0 – 1  Chile
Durban, 16:00 Sepanyol Bendera Sepanyol 0 – 1  Switzerland
Pretoria, 20:30 Kumpulan A Afrika Selatan Bendera Afrika Selatan 0 – 3  Uruguay
Khamis

17 Jun

Johannesburg (SC), 13:30 Kumpulan B Argentina Bendera Argentina 4 – 1  Korea Selatan
Bloemfontein, 16:00 Greece Bendera Greece 2 – 1  Nigeria
Polokwane, 20:30 Kumpulan A Perancis Bendera Perancis 0 – 2  Mexico
Jumaat

18 Jun

Port Elizabeth, 13:30 Kumpulan D Jerman Bendera Jerman 0 – 1  Serbia
Johannesburg (Ellis), 16:00 Kumpulan C Slovenia Bendera Slovenia 2 – 2  Amerika Syarikat
Cape Town, 20:30 England Bendera England 0 – 0  Algeria
Sabtu

19 Jun

Durban, 13:30 Kumpulan E Belanda Bendera Belanda 1 – 0  Jepun
Rustenburg, 16:00 Kumpulan D Ghana Bendera Ghana 1 – 1  Australia
Pretoria, 20:30 Kumpulan E Cameroon Bendera Cameroon 1 – 2  Denmark
Ahad

20 Jun

Bloemfontein, 13:30 Kumpulan F Slovakia Bendera Slovakia 0 – 2  Paraguay
Nelspruit, 16:00 Itali Bendera Itali 1 – 1  New Zealand
Johannesburg (SC), 20:30 Kumpulan G Brazil Bendera Brazil 3 – 1  Côte d'Ivoire
Isnin

21 Jun

Cape Town, 13:30 Portugal Bendera Portugal 7 – 0  Korea Utara
Port Elizabeth, 16:00 Kumpulan H Chile Bendera Chile 1 – 0  Switzerland
Johannesburg (Ellis), 20:30 Sepanyol Bendera Sepanyol 2 – 0  Honduras
Selasa

22 Jun

Rustenburg, 16:00 Kumpulan A Mexico Bendera Mexico 0 – 1  Uruguay
Bloemfontein, 16:00 Perancis Bendera Perancis 1 – 2  Afrika Selatan
Durban, 20:30 Kumpulan B Nigeria Bendera Nigeria 2 – 2  Korea Selatan
Polokwane, 20:30 Greece Bendera Greece 0 – 2  Argentina
Rabu

23 Jun

Port Elizabeth, 16:00 Kumpulan C Slovenia Bendera Slovenia 0 – 1  England
Pretoria, 16:00 Amerika Syarikat Bendera Amerika Syarikat 1 – 0  Algeria
Johannesburg (SC), 20:30 Kumpulan D Ghana Bendera Ghana 0 – 1  Jerman
Nelspruit, 20:30 Australia Bendera Australia 2 – 1  Serbia
Khamis

24 Jun

Johannesburg (Ellis), 16:00 Kumpulan F Slovakia Bendera Slovakia 3 – 2  Itali
Polokwane, 16:00 Paraguay Bendera Paraguay 0 – 0  New Zealand
Rustenburg, 20:30 Kumpulan E Denmark Bendera Denmark 1 – 3  Jepun
Cape Town, 20:30 Cameroon Bendera Cameroon 1 – 2  Belanda
Jumaat

25 Jun

Durban, 16:00 Kumpulan G Portugal Bendera Portugal 0 – 0  Brazil
Nelspruit, 16:00 Korea Utara Bendera Korea Utara 0 – 3  Côte d'Ivoire
Pretoria, 20:30 Kumpulan H Chile Bendera Chile 1 – 2  Sepanyol
Bloemfontein, 20:30 Switzerland Bendera Switzerland 0 – 0  Honduras

Peringkat kalah mati[sunting | sunting sumber]

Hari Masa Tempat Peringkat Pasukan 1 Keputusan Pasukan 2
Sabtu
26 Jun
16:00 Port Elizabeth Pusingan 16 Uruguay Bendera Uruguay 2 – 1  Korea Selatan
20:30 Rustenburg Amerika Syarikat Bendera Amerika Syarikat 1 – 2
(a.e.t.)
 Ghana
Ahad
27 Jun
16:00 Bloemfontein Jerman Bendera Jerman 4 - 1  England
20:30 Johannesburg (SC) Argentina Bendera Argentina 3 - 1  Mexico
Isnin
28 Jun
16:00 Durban Belanda Bendera Belanda 2 - 1  Slovakia
20:30 Johannesburg (EP) Brazil Bendera Brazil 3 - 0  Chile
Selasa
29 Jun
16:00 Pretoria Paraguay Bendera Paraguay 0 - 0
(5-3 pen.)
 Jepun
20:30 Cape Town Sepanyol Bendera Sepanyol 1 - 0  Portugal
Rabu
30 Jun
Hari rehat
Khamis
1 Julai
Jumaat
2 Julai
16:00 Port Elizabeth Suku akhir Belanda Bendera Belanda 2 - 1  Brazil
20:30 Johannesburg (SC) Uruguay Bendera Uruguay 1 - 1
(4-2 pen.)
 Ghana
Sabtu
3 Julai
16:00 Cape Town Argentina Bendera Argentina 0 - 4  Jerman
20:30 Johannesburg (EP) Paraguay Bendera Paraguay 0 - 1  Sepanyol
Ahad
4 Julai
Hari rehat
Isnin
5 Julai
Selasa
6 Julai
20:30 Cape Town Separuh akhir Uruguay Bendera Uruguay 2 - 3  Belanda
Rabu
7 Julai
20:30 Durban Jerman Bendera Jerman 0 - 1  Sepanyol
Khamis
8 Julai
Hari rehat
Jumaat
9 Julai
Sabtu
10 Julai
20:30 Port Elizabeth Tempat ketiga Uruguay Bendera Uruguay 2 - 3  Jerman
Ahad
11 Julai
20:30 Johannesburg (SC) Akhir Belanda Bendera Belanda 0 - 1  Sepanyol

Rujukan[sunting | sunting sumber]

Pautan luar[sunting | sunting sumber]