Ahli Dewan Undangan Negeri, Parlimen Malaysia ke-12

Daripada Wikipedia, ensiklopedia bebas.
Pergi ke navigasi Pergi ke carian


Ahli Dewan Undangan Negeri, Parlimen Malaysia ke-11 (2004-08)
Ahli Dewan Undangan Negeri, Parlimen Malaysia ke-12 (2008-13)
Ahli Dewan Undangan Negeri, Parlimen Malaysia ke-13 (2013-18)

Berikut adalah senarai Ahli Dewan Undangan Negeri di Malaysia yang kedua belas yang dipilih dalam pilihan raya umum Malaysia 2008 dan pilihan raya kecil. Juga disertakan senarai Ahli Dewan Undangan Negeri Sarawak yang terpilih pada tahun 2011.

Perwakilan luas-sama (2008)
Perwakilan luas-sama (selepas pertukaran parti)

Komposisi[sunting | sunting sumber]

Parti Singkatan Jumlah Ahli Jumlah Ahli
2008 2013
Barisan Nasional BN
- Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu UMNO 238 238
- Persatuan Cina Malaysia MCA 31 31
- Kongres India Malaysia MIC 7 7
- Parti Gerakan Rakyat Malaysia Gerakan 4 4
- Parti Bersatu Sabah PBS 12 12
- Parti Maju Sabah SAPP 5 5
- Pertubuhan Pasokmomogun Kadazandusun Murut Bersatu UPKO 6 6
- Parti Bersatu Rakyat Sabah PBRS 1 1
- Parti Liberal Demokratik LDP 2 2
- Parti Pesaka Bumiputera Bersatu Sarawak PBB 35 35
- Parti Rakyat Bersatu Sarawak SUPP 6 6
- Parti Rakyat Sarawak PRS 8 8
- Parti Demokratik Progresif Sarawak SPDP 6 6
Parti Islam Se-Malaysia PAS 83 83
Parti Tindakan Demokratik DAP 73 71
Parti Keadilan Rakyat PKR 42 40
Bebas Bebas 1 5

Perlis[sunting | sunting sumber]

No. Kawasan Undangan Negeri Ahli Parti
BN 13 PAS 2
N1 Titi Tinggi Yip Sun Onn Barisan Nasional BN
N2 Beseri Mat Rawi Kassim Barisan Nasional BN
N3 Chuping Mansor Jusoh Barisan Nasional BN
N4 Mata Ayer Khairi Hasan Barisan Nasional BN
N5 Santan Sabry Ahmad Barisan Nasional BN
N6 Bintong Md Isa Sabu Barisan Nasional BN
N7 Sena Abdul Jamil Saad Barisan Nasional BN
N8 Indera Kayangan Por Choo Chor Barisan Nasional BN
N9 Kuala Perlis Mat Hassan Barisan Nasional BN
N10 Kayang Ahmad Bakri Ali Barisan Nasional BN
N11 Pauh Syed Razlan Syed Putra Jamalullail Barisan Nasional BN
N12 Tambun Tulang Shahidan Kassim Barisan Nasional BN
N13 Guar Sanji Jafperi Othman Barisan Nasional BN
N14 Simpang Empat Rus'sele Eizan Parti Islam Se-Malaysia PAS
N15 Sanglang Hashim Jasin Parti Islam Se-Malaysia PAS

Kedah[sunting | sunting sumber]

No. Kawasan Undangan Negeri Ahli Parti Catatan
N1 Ayer Hangat Mohd Rawi Abdul Hamid Barisan Nasional BN
N2 Kuah Nawawi Ahmad Barisan Nasional BN
N3 Kota Siputeh Abu Hasan Sarif Barisan Nasional BN
N4 Ayer Hitam Abd Ghani Ahmad Parti Islam Se-Malaysia PAS
N5 Bukit Kayu Hitam Ahmad Zaini Japar Barisan Nasional BN
N6 Jitra Saad Man Barisan Nasional BN
N7 Kuala Nerang Syed Sobri Syed Hashim Barisan Nasional BN
N8 Pedu Mahdzir Khalid Barisan Nasional BN
N9 Bukit Lada Ahmad Izzat Mohamad Shauki Parti Islam Se-Malaysia PAS
N10 Bukit Pinang Md Rohsidi Osman Parti Islam Se-Malaysia PAS
N11 Derga Cheah Soon Hai Barisan Nasional BN
N12 Bakar Bata Ahmad Bashah Md Hanipah Barisan Nasional BN
N13 Kota Darul Aman Lee Guan Aik Parti Tindakan Demokratik DAP
N14 Alor Mengkudu Ismail Salleh Parti Islam Se-Malaysia PAS
N15 Anak Bukit Amiruddin Hamzah Parti Islam Se-Malaysia PAS
N16 Kubang Rotan Mohd Nasir Mustafa Parti Islam Se-Malaysia PAS
N17 Pengkalan Kundor Phahrolrazi Mohd Zawawi Parti Islam Se-Malaysia PAS
N18 Tokai Mohamad Taulan Mat Rasul Parti Islam Se-Malaysia PAS
N19 Sungai Tiang Suraya Yaacob Barisan Nasional BN
N20 Sungai Limau Azizan Abdul Razak Parti Islam Se-Malaysia PAS
N21 Guar Chempedak Ku Abd Rahman Ku Ismail Barisan Nasional BN
N22 Gurun Leong Yong Kong Barisan Nasional BN
N23 Belantek Mohd Tajudin Abdullah Barisan Nasional BN
N24 Jeneri Yahya Abdullah Parti Islam Se-Malaysia PAS
N25 Bukit Selambau S. Manikumar Parti KeADILan Rakyat PKR
Arumugam Vengatapakoo Parti KeADILan Rakyat PKR Meletak jawatan. Pilihan raya kecil Bukit Selambau 2009.
N26 Tanjong Dawai Hamdan Mohamed Khalib Parti Islam Se-Malaysia PAS
N27 Pantai Merdeka Abdullah Jusoh Parti Islam Se-Malaysia PAS
N28 Bakar Arang Tan Wei Shu Parti KeADILan Rakyat PKR
N29 Sidam Tan Joon Long @ Tan Chow Kang Parti KeADILan Rakyat PKR
N30 Bayu Azmi Che Husain Barisan Nasional BN
N31 Kupang Johari Abdullah Parti Islam Se-Malaysia PAS
N32 Kuala Ketil Md Zuki Yusof Parti Islam Se-Malaysia PAS
N33 Merbau Pulas Siti Aishah Ghazali Parti Islam Se-Malaysia PAS
N34 Lunas Mohd Razhi Salleh Parti KeADILan Rakyat PKR
N35 Kulim Lim Soo Nee Parti KeADILan Rakyat PKR
N36 Bandar Baharu Yaakub Husin Parti Islam Se-Malaysia PAS

Kelantan[sunting | sunting sumber]

No. Kawasan Undangan Negeri Ahli Parti Catatan
N1 Pengkalan Kubor Norzahidi Omar Barisan Nasional BN
N2 Kelaboran Mohd Zaki Ibrahim Parti Islam Se-Malaysia PAS
N3 Pasir Pekan Ahmad Yakob Parti Islam Se-Malaysia PAS
N4 Wakaf Bharu Che Abdullah Mat Nawi Parti Islam Se-Malaysia PAS
N5 Kijang Wan Ubaidah Omar Parti Islam Se-Malaysia PAS
N6 Chempaka Nik Abdul Aziz bin Nik Mat Parti Islam Se-Malaysia PAS
N7 Panchor Nik Amar Nik Abdullah Parti Islam Se-Malaysia PAS
N8 Tanjong Mas Rohani Ibrahim Parti Islam Se-Malaysia PAS
N9 Kota Lama Anuar Tan Abdullah Parti Islam Se-Malaysia PAS
N10 Bunut Payong Takiyuddin Hassan Parti Islam Se-Malaysia PAS
N11 Tendong Muhammad Md Daud Parti Islam Se-Malaysia PAS
N12 Pengkalan Pasir Hanifa Ahmad Parti Islam Se-Malaysia PAS
N13 Chetok Abdul Halim Abdul Rahman Parti Islam Se-Malaysia PAS
N14 Meranti Mohd Nassuruddin Daud Parti Islam Se-Malaysia PAS
N15 Gual Periok Mohamad Awang Parti Islam Se-Malaysia PAS
N16 Bukit Tuku Abdul Fatah Harun Parti Islam Se-Malaysia PAS
N17 Salor Husam Musa Parti Islam Se-Malaysia PAS
N18 Pasir Tumboh Ahmad Baihaki Atiqullah Parti Islam Se-Malaysia PAS
N19 Demit Muhamad Mustafa Parti Islam Se-Malaysia PAS
N20 Tawang Hassan Mohamood Parti Islam Se-Malaysia PAS
N21 Perupok Omar Mohamed Parti Islam Se-Malaysia PAS
N22 Jelawat Abdul Aziz Abdul Kadir Parti Islam Se-Malaysia PAS
N23 Melor Wan Ismail Wan Jusoh Parti Islam Se-Malaysia PAS
N24 Kadok Azami Mohd Nor Parti Islam Se-Malaysia PAS
N25 Kok Lanas Md Alwi Che Ahmad Barisan Nasional BN
N26 Bukit Panau Abdul Fattah Mahmood Parti Islam Se-Malaysia PAS
N27 Gual Ipoh Wan Yusuff Wan Mustaffa Parti Islam Se-Malaysia PAS
N28 Kemahang Md Anizam Ab Rahman Parti Islam Se-Malaysia PAS
N29 Selising Saiful Bahrin Mohamad Parti Islam Se-Malaysia PAS
N30 Limbongan Zainuddin Awang Hamat Parti Islam Se-Malaysia PAS
N31 Semerak Wan Hassan Wan Ibrahim Parti Islam Se-Malaysia PAS
N32 Gaal Nik Mazian Nik Mohamad Parti Islam Se-Malaysia PAS
N33 Pulai Chundong Zulkifli Mamat Parti Islam Se-Malaysia PAS
N34 Temangan Mohamed Fadzli Hassan Parti Islam Se-Malaysia PAS
N35 Kemuning Wan Ahmad Lufti Wan Sulaiman Parti Islam Se-Malaysia PAS
N36 Bukit Bunga Mohd Adhan Kechik Barisan Nasional BN
N37 Air Lanas Abdullah Yaakob Parti Islam Se-Malaysia PAS
N38 Kuala Balah Abdul Aziz Derashid Barisan Nasional BN
N39 Mengkebang Abdul Latiff Abdul Rahman Parti Islam Se-Malaysia PAS
N40 Guchil Tuan Zamri Ariss Tuan Zakaria Parti KeADILan Rakyat PKR
N41 Manek Urai Fauzi Abdullah Parti Islam Se-Malaysia PAS
Ismail Yaacob Parti Islam Se-Malaysia PAS Meninggal dunia. Pilihan raya kecil Manek Urai 2009.
N42 Dabong Arifabillah @ Mohd Asri Ibrahim Parti Islam Se-Malaysia PAS
N43 Nenggiri Md Yusoff Abdul Ghani Barisan Nasional BN
N44 Paloh Nozula Mat Diah Barisan Nasional BN
N45 Galas Abdul Aziz Yusoff Barisan Nasional BN
Chek Hasim bin Sulaima Parti Islam Se-Malaysia PAS Meninggal dunia. Pilihan raya kecil Galas 2010.

Terengganu[sunting | sunting sumber]

No. Kawasan Undangan Negeri Ahli Parti
BN 24 | PAS 8
N1 Kuala Besut A. Rahman bin Mokhtar‎ Barisan Nasional BN
N2 Kota Putera Muhammad Pehimi bin Yusof Barisan Nasional BN
N3 Jertih Idris bin Jusoh Barisan Nasional BN
N4 Hulu Besut Nawi Mohamad Barisan Nasional BN
N5 Jabi Ramlan Ali Barisan Nasional BN
N6 Permaisuri Abd Halim Jusoh Barisan Nasional BN
N7 Langkap Asha'ari Idris Barisan Nasional BN
N8 Batu Rakit Khazan Che Mat Barisan Nasional BN
N9 Tepuh Muhammad Ramli Nuh Barisan Nasional BN
N10 Teluk Pasu Abdul Rahin Mohd Said Barisan Nasional BN
N11 Seberang Takir Ahmad Razif Abd Rahman Barisan Nasional BN
N12 Bukit Tunggal Alias Razak Parti Islam Se-Malaysia PAS
N13 Wakaf Mempelam Mohd Abdul Wahid Endut Parti Islam Se-Malaysia PAS
N14 Bandar Toh Cin Yaw Barisan Nasional BN
N15 Ladang Tengku Hassan Tengku Omar Parti Islam Se-Malaysia PAS
N16 Batu Buruk Syed Azman Syed Ahmad Nawawi Parti Islam Se-Malaysia PAS
N17 Alur Limbat Alias Abdullah Barisan Nasional BN
N18 Bukit Payung Mohd Nor Hamzah Parti Islam Se-Malaysia PAS
N19 Rhu Rendang Abdul Hadi bin Awang Parti Islam Se-Malaysia PAS
N20 Pengkalan Berangan Yahya Khatib Mohamad Barisan Nasional BN
N21 Telemong Rozi Mamat Barisan Nasional BN
N22 Manir Harun Taib Parti Islam Se-Malaysia PAS
N23 Kuala Berang Mohd Zawawi Ismail Barisan Nasional BN
N24 Ajil Rosol Wahid Barisan Nasional BN
N25 Bukit Besi Din Adam Barisan Nasional BN
N26 Rantau Abang Za'abar Mohd Adib Barisan Nasional BN
N27 Sura Wan Hassan Mohd Ramli Parti Islam Se-Malaysia PAS
N28 Paka Mohd Ariffin Abdullah Barisan Nasional BN
N29 Kemasik Rosli Othman Barisan Nasional BN
N30 Kijal Ahmad Said Barisan Nasional BN
N31 Cukai Mohamed Awang Tera Barisan Nasional BN
N32 Air Putih Wan Abdul Hakim Wan Mokhtar Barisan Nasional BN

Pulau Pinang[sunting | sunting sumber]

No. Kawasan Undangan Negeri Ahli Parti Catatan
N1 Penaga Azhar Ibrahim Barisan Nasional BN
N2 Bertam Zabariah Abdul Wahab Barisan Nasional BN
N3 Pinang Tunggal Roslan Saidin Barisan Nasional BN
N4 Permatang Berangan Shabudin Yahaya Barisan Nasional BN
N5 Sungai Dua Jasmin Mohamed Barisan Nasional BN
N6 Telok Ayer Tawar Jahara Hamid Barisan Nasional BN
N7 Sungai Puyu Phee Boon Poh Parti Tindakan Demokratik DAP
N8 Bagan Jermal Lim Hock Seng Parti Tindakan Demokratik DAP
N9 Bagan Dalam Tanasekharan Autherapady Parti Tindakan Demokratik DAP
N10 Seberang Jaya Arif Shah Omar Shah Barisan Nasional BN
N11 Permatang Pasir Mohd Hamdan Abdul Rahman Parti Islam Se-Malaysia PAS
N12 Penanti Mansor Othman Parti KeADILan Rakyat PKR
Mohammad Fairus Khairuddin Parti KeADILan Rakyat PKR Meletak jawatan. Pilihan raya kecil Penanti 2009.
N13 Berapit Ong Kok Fooi Parti Tindakan Demokratik DAP
N14 Machang Bubok Tan Hock Leong Parti KeADILan Rakyat PKR
N15 Padang Lalang Tan Cheong Heng Parti Tindakan Demokratik DAP
N16 Perai P. Ramasamy Parti Tindakan Demokratik DAP
N17 Bukit Tengah Ong Chin Wen Parti KeADILan Rakyat PKR
N18 Bukit Tambun Law Choo Kiang Parti KeADILan Rakyat PKR
N19 Jawi Tan Beng Huat Parti Tindakan Demokratik DAP
N20 Sungai Bakap Maktar Shapee Parti KeADILan Rakyat PKR
N21 Sungai Acheh Mahmud Zakaria Barisan Nasional BN
N22 Tanjung Bungah Teh Yee Cheu Parti Tindakan Demokratik DAP
N23 Air Putih Lim Guan Eng Parti Tindakan Demokratik DAP
N24 Kebun Bunga Jason Ong Khan Lee Parti KeADILan Rakyat PKR
N25 Pulau Tikus Koay Teng Hai Parti Tindakan Demokratik DAP
N26 Padang Kota Chow Kon Yeow Parti Tindakan Demokratik DAP
N27 Pengkalan Kota Lau Keng Ee Parti Tindakan Demokratik DAP
N28 Komtar Ng Wei Aik Parti Tindakan Demokratik DAP
N29 Datuk Keramat Jagdeep Singh Deo Parti Tindakan Demokratik DAP
N30 Sungai Pinang Koid Teng Guan Parti Tindakan Demokratik DAP
N31 Batu Lancang Law Heng Kiang Parti Tindakan Demokratik DAP
N32 Seri Delima Sanisvara Nethaji Rayer Rajaji Parti Tindakan Demokratik DAP
N33 Air Itam Wong Hon Wai Parti Tindakan Demokratik DAP
N34 Paya Terubong Yeoh Soon Hin Parti Tindakan Demokratik DAP
N35 Batu Uban S Raveenthran Parti KeADILan Rakyat PKR
N36 Pantai Jerejak Sim Tze Szin Parti KeADILan Rakyat PKR
N37 Batu Maung Abdul Malik Kassim Parti KeADILan Rakyat PKR
N38 Bayan Lepas Syed Amerruddin Syed Ahmad Barisan Nasional BN
N39 Pulau Betong Muhammad Farid Saad Barisan Nasional BN
N40 Teluk Bahang Hilmi Yahya Barisan Nasional BN

Perak[sunting | sunting sumber]

No. Kawasan Undangan Negeri Ahli Parti Catatan
N1 Pengkalan Hulu Mohd Tajol Rosli Mohd Ghazali Barisan Nasional BN
N2 Temengor Hasbullah Osman Barisan Nasional BN
N3 Kenering Mohd Tarmizi Idris Barisan Nasional BN
N4 Kota Tampan Saarani Mohamad Barisan Nasional BN
N5 Selama Mohamad Daud Mohd Yusoff Barisan Nasional BN
N6 Kubu Gajah Raja Ahmad Zainuddin Raja Haji Omar Barisan Nasional BN
N7 Batu Kurau Mohd Najmuddin Elias Barisan Nasional BN
N8 Titi Serong Khalil Idham Lim Abdullah Parti Islam Se-Malaysia PAS
N9 Kuala Kurau Abdul Yunus Jamahri Parti KeADILan Rakyat PKR
N10 Alor Pongsu Sham Mat Sahat Barisan Nasional BN
N11 Gunong Semanggol Ramli Tusin Parti Islam Se-Malaysia PAS
N12 Selinsing Husin Din Parti Islam Se-Malaysia PAS
N13 Kuala Sapetang Tai Sing Ng Parti KeADILan Rakyat PKR
N14 Changkat Jering Mohd Osman Mohd Jailu Bebas bermula 4 Februari 2009
Parti KeADILan Rakyat PKR sehingga 4 Februari 2009
N15 Trong Rosli Husin Barisan Nasional BN
N16 Kamunting Mohammad Zahir Abdul Khalid Barisan Nasional BN
N17 Pokok Assam Yee Seu Kai Parti Tindakan Demokratik DAP
N18 Aulong Yew Tian Hoe Parti Tindakan Demokratik DAP
N19 Chenderoh Siti Salmah Mat Jusak Barisan Nasional BN
N20 Lubok Merbau Mohd Zainudin Mohd Yusof Parti Islam Se-Malaysia PAS
N21 Lintang Ahamad Pakeh Adam Barisan Nasional BN
N22 Jalong Leong Mee Meng Parti Tindakan Demokratik DAP
N23 Manjoi Nadzri Ismail Barisan Nasional BN
N24 Hulu Kinta Rusnah Kassim Barisan Nasional BN
N25 Canning Wong Kah Woh Parti Tindakan Demokratik DAP
N26 Tebing Tinggi Ong Boon Piow Parti Tindakan Demokratik DAP
N27 Pasir Pinji Su Keong Siong Parti Tindakan Demokratik DAP
N28 Bercham Sum Cheok Leng Parti Tindakan Demokratik DAP
N29 Kepayang Loke Chee Yan Parti Tindakan Demokratik DAP
N30 Buntong Sivasubramaniam Athinarayanan Parti Tindakan Demokratik DAP
N31 Jelapang Hee Yit Foong Bebas bermula 4 Februari 2009
Parti Tindakan Demokratik DAP sehingga 4 Februari 2009
N32 Menglembu Lim Pek Har Parti Tindakan Demokratik DAP
N33 Tronoh Sivakumar Varatharaju Naidu Parti Tindakan Demokratik DAP
N34 Bukit Chandan Wan Mohammad Khairil Anuar Wan Ahmad Barisan Nasional BN
N35 Manong Ramly Zahari Barisan Nasional BN
N36 Pengkalan Baharu Hamdi Abu Bakar Barisan Nasional BN
N37 Pantai Remis Nga Kor Ming Parti Tindakan Demokratik DAP
N38 Belanja Mohd Zaim Abu Hasan Barisan Nasional BN
N39 Bota Nasarudin Hashim Barisan Nasional BN bermula 4 Februari 2009
Parti KeADILan Rakyat PKR sehingga 4 Februari 2009
Barisan Nasional BN sehingga 25 Januari 2009
N40 Malim Nawar Keshvinder Singh a/l Kashmir Singh Bebas bermula 15 Jun 2010
Parti Tindakan Demokratik DAP sehingga 15 Jun 2010
N41 Keranji Chen Fook Chye Parti Tindakan Demokratik DAP
N42 Tualang Sekah Nolee Ashilin Mohammed Radzi Barisan Nasional BN
N43 Sungai Rapat Hamidah Osman Barisan Nasional BN
N44 Simpang Pulai Chan Ming Kai Parti KeADILan Rakyat PKR
N45 Teja Chang Lih Kang Parti KeADILan Rakyat PKR
N46 Chenderiang Mah Hang Soon Barisan Nasional BN
N47 Ayer Kuning Samsudin Abu Hasan Barisan Nasional BN
N48 Sungai Manik Zainol Fadzi Paharudin Barisan Nasional BN
N49 Kampong Gajah Dr Wan Norashikin Wan Noordin Barisan Nasional BN
N50 Sitiawan Ngeh Koo Ham Parti Tindakan Demokratik DAP
N51 Pasir Panjang Mohammad Nizar Jamaluddin Parti Islam Se-Malaysia PAS
N52 Pangkor Zambry Abdul Kadir Barisan Nasional BN
N53 Rungkup Sha'arani Mohamad Barisan Nasional BN
N54 Hutan Melintang Kesavan Subramaniam Parti KeADILan Rakyat PKR
N55 Pasir Bedamar Seah Leong Peng Parti Tindakan Demokratik DAP
N56 Changkat Jong Mohd Anuar Sudin Parti Islam Se-Malaysia PAS
N57 Sungkai Sivanesan Achalingam Parti Tindakan Demokratik DAP
N58 Slim Mohd Khusairi Abdul Talib Barisan Nasional BN
N59 Behrang Jamaluddin Mohd Radzi Bebas bermula 4 Februari 2009
Parti KeADILan Rakyat PKR sehingga 4 Februari 2009

Pahang[sunting | sunting sumber]

No. Kawasan Undangan Negeri Ahli Parti Catatan
N1 Tanah Rata Ho Yip Kap Barisan Nasional BN
N2 Jelai Wan Rosdy Wan Ismail Barisan Nasional BN
N3 Padang Tengku Abdul Rahman Mohamad Barisan Nasional BN
N4 Cheka Fong Koong Fuee Barisan Nasional BN
N5 Benta Mohd Soffi Abd Razak Barisan Nasional BN
N6 Batu Talam Abd. Aziz Mat Kiram Barisan Nasional BN
N7 Tras Choong Siew Onn Parti Tindakan Demokratik DAP
N8 Dong Shahiruddin Ab Moin Barisan Nasional BN
N9 Tahan Wan Amizan Wan Abd Razak Barisan Nasional BN
N10 Damak Lau Lee Barisan Nasional BN
N11 Pulau Tawar Ahmad Shukri Ismail Barisan Nasional BN
N12 Beserah Syed Mohammed Tuan Lonnik Parti Islam Se-Malaysia PAS
N13 Semambu Pang Tsu Ming Barisan Nasional BN
N14 Teruntum Chang Hong Seong Barisan Nasional BN
N15 Tanjung Lumpur Adnan Wan Mamat Barisan Nasional BN
N16 Inderapura Shafik Fauzan Sharif Barisan Nasional BN
N17 Sungai Lembing Md Sohaimi Mohamed Shah Barisan Nasional BN
N18 Lepar Mohd Shohaimi Jusoh Barisan Nasional BN
N19 Panching Mohd Zaili Besar Barisan Nasional BN
N20 Pulau Manis Khairuddin Mahmud Barisan Nasional BN
N21 Peramu Jaya Ibrahim Awang Ismail Barisan Nasional BN
N22 Bebar Ishak Muhamad Barisan Nasional BN
N23 Chini Abu Bakar Harun Barisan Nasional BN
N24 Luit Ahmad Munawar Abdul Jalil Barisan Nasional BN
N25 Kuala Sentul Shahaniza Shahmsuddin Barisan Nasional BN
N26 Chenor Tan Mohd Aminuddin Ishak Barisan Nasional BN
N27 Jenderak Mohamed Jaafar Barisan Nasional BN
N28 Kerdau Syed Ibrahim Syed Ahmad Barisan Nasional BN
Zaharuddin Abu Kassim7 Barisan Nasional BN Meninggal dunia. Pilihan raya kecil Kerdau 2011.
N29 Jengka Wan Salman Wan Ismail Barisan Nasional BN
N30 Mentakab Chuah Boon Seng Barisan Nasional BN
N31 Lanchang Mohd Sharkar Shamsudin Barisan Nasional BN
N32 Kuala Semantan Syed Hamid Syed Mohamed Parti Islam Se-Malaysia PAS
N33 Bilut Hoh Khai Mun Barisan Nasional BN
N34 Ketari Ng Keong Chye Barisan Nasional BN
N35 Sabai Davendran Murthy Barisan Nasional BN
N36 Pelangai Adnan Yaakob Barisan Nasional BN
N37 Guai Norolazali Sulaiman Barisan Nasional BN
N38 Triang Leong Ngah Ngah Parti Tindakan Demokratik DAP
N39 Kemayan Mohd Fadil Osman Barisan Nasional BN
N40 Bukit Ibam Mohamad Sahfri Ab Aziz Barisan Nasional BN
N41 Muadzam Shah Maznah Mazlan Barisan Nasional BN
N42 Tioman Mohd Johari Hussain Barisan Nasional BN

Selangor[sunting | sunting sumber]

No. Kawasan Undangan Negeri Ahli Parti
N1 Sungai Air Tawar Raja Ideris @ Raja Idris Raja Ahmad Barisan Nasional BN
N2 Sabak Warno Dogol Barisan Nasional BN
N3 Sungai Panjang Mohamad Khir Toyo Barisan Nasional BN
N4 Sekinchan Ng Suee Lim Parti Tindakan Demokratik DAP
N5 Hulu Bernam Mohamed Idris Abu Bakar Barisan Nasional BN
N6 Kuala Kubu Baharu Wong Koon Mun Barisan Nasional BN
N7 Batang Kali Mohd Isa Abu Kasim Barisan Nasional BN
N8 Sungai Burong Mohd Shamsudin Lias Barisan Nasional BN
N9 Permatang Sulaiman Abdul Razak Barisan Nasional BN
N10 Bukit Melawati Muthiah Maria Pillay Parti KeADILan Rakyat PKR
N11 Ijok Abdul Khalid Ibrahim Parti KeADILan Rakyat PKR
N12 Jeram Amiruddin Setro Barisan Nasional BN
N13 Kuang Abdul Shukur Idrus Barisan Nasional BN
N14 Rawang Gan Pei Nei Parti KeADILan Rakyat PKR
N15 Taman Templer Subahan Kamal Barisan Nasional BN
N16 Batu Caves Amirudin Shari Parti KeADILan Rakyat PKR
N17 Gombak Setia Hasan Mohd Ali Parti Islam Se-Malaysia PAS
N18 Hulu Kelang Saari Sungib Parti Islam Se-Malaysia PAS
N19 Bukit Antarabangsa Mohamed Azmin Ali Parti KeADILan Rakyat PKR
N20 Lembah Jaya Khasim Abdul Aziz Parti Islam Se-Malaysia PAS
N21 Chempaka Iskandar Abdul Samad Parti Islam Se-Malaysia PAS
N22 Teratai Lee Ying Ha Parti Tindakan Demokratik DAP
N23 Dusun Tua Ismail Sani Barisan Nasional BN
N24 Semenyih Johan Abd Aziz Barisan Nasional BN
N25 Kajang Lee Kim Sin Parti KeADILan Rakyat PKR
N26 Bangi Shafie Abu Bakar Parti Islam Se-Malaysia PAS
N27 Balakong Yap Lum Chin Parti Tindakan Demokratik DAP
N28 Seri Kembangan Ean Yong Hian Wah Parti Tindakan Demokratik DAP
N29 Seri Serdang Mohamed Satim Diman Barisan Nasional BN
N30 Kinrara Teresa Kok Suh Sim Parti Tindakan Demokratik DAP
N31 Subang Jaya Yeoh Tseow Suan Parti Tindakan Demokratik DAP
N32 Seri Setia Nik Nazmi Bin Nik Ahmad Parti KeADILan Rakyat PKR
N33 Taman Medan Haniza Mohamed Talha Parti KeADILan Rakyat PKR
N34 Bukit Gasing Lee Poh Lin Parti Tindakan Demokratik DAP
N35 Kampung Tunku Lau Weng San Parti Tindakan Demokratik DAP
N36 Damansara Utama Cheah Wing Yin Parti Tindakan Demokratik DAP
N37 Bukit Lanjan Elizabeth Wong Keat Ping Parti KeADILan Rakyat PKR
N38 Paya Jaras Muhammad Bushro Mat Johor Barisan Nasional BN
N39 Kota Damansara Mohd Nasir Hashim Parti KeADILan Rakyat PKR
N40 Kota Anggerik Yaakob Sapari Parti KeADILan Rakyat PKR
N41 Batu Tiga Rodziah Ismail Parti KeADILan Rakyat PKR
N42 Meru Abdul Rani Osman Parti Islam Se-Malaysia PAS
N43 Sementa Abd Rahman Palil Barisan Nasional BN
N44 Sungai Pinang Teng Chang Kim Parti Tindakan Demokratik DAP
N45 Selat Kelang Halimah Ali Parti Islam Se-Malaysia PAS
N46 Pelabuhan Klang Badrul Hisham Abdullah Parti KeADILan Rakyat PKR
N47 Pandamaran Ronnie Liu Tian Khiew Parti Tindakan Demokratik DAP
N48 Kota Alam Shah Manoharan Malayalam Parti Tindakan Demokratik DAP
N49 Seri Andalas Xavier Jayakumar Arulanandam Parti KeADILan Rakyat PKR
N50 Sri Muda Mat Shuhaimi Shafiei Parti KeADILan Rakyat PKR
N51 Sijangkang Ahmad Yunus Hairi Parti Islam Se-Malaysia PAS
N52 Teluk Datuk Tan Choon Swee Parti Tindakan Demokratik DAP
N53 Morib Hasiman Sidom Barisan Nasional BN
N54 Tanjung Sepat Karim Mansor Barisan Nasional BN
N55 Dengkil Marsum Paing Barisan Nasional BN
N56 Sungai Pelek Yap Ee Wah Barisan Nasional BN

Negeri Sembilan[sunting | sunting sumber]

No. Kawasan Undangan Negeri Ahli Parti Catatan
N1 Chennah Siow Chen Pin Barisan Nasional BN
N2 Pertang Razak Mansor Barisan Nasional BN
N3 Sungai Lui Zainal Abidin Ahmad Barisan Nasional BN
N4 Klawang Yunus Rahmat Barisan Nasional BN
N5 Serting Shamsulkahar Mohd Deli Barisan Nasional BN
N6 Palong Aziz Shamsuddin Barisan Nasional BN
N7 Jeram Padang Mogan Velayatham Barisan Nasional BN
N8 Bahau Teo Kok Seong Parti Tindakan Demokratik DAP
N9 Lenggeng Mustafa Salim Barisan Nasional BN
N10 Nilai Yap Yew Weng Parti Tindakan Demokratik DAP
N11 Lobak Loke Siew Fook Parti Tindakan Demokratik DAP
N12 Temiang Ng Chin Tsai Parti Tindakan Demokratik DAP
N13 Sikamat Aminuddin Harun Parti KeADILan Rakyat PKR
N14 Ampangan Rashid Latiff Parti KeADILan Rakyat PKR
N15 Juasseh Mohammad Razi Kail Barisan Nasional BN
N16 Seri Menanti Abd Samad Ibrahim Barisan Nasional BN
N17 Senaling Ismail Lasim Barisan Nasional BN
N18 Pilah Adnan Abu Hassan Barisan Nasional BN
N19 Johol Roslan Md Yusoff Barisan Nasional BN
N20 Labu Hasim Rusdi Barisan Nasional BN
N21 Bukit Kepayang Cha Kee Chin Parti Tindakan Demokratik DAP
N22 Rahang Arumugam Karuppan Parti Tindakan Demokratik DAP
N23 Mambau Wong May May Parti Tindakan Demokratik DAP
N24 Senawang Gunasekaren Palasamy Parti Tindakan Demokratik DAP
N25 Paroi Mohamad Taufek Abd Ghani Parti Islam Se-Malaysia PAS
N26 Chembong Zaifulbahri Idris Barisan Nasional BN
N27 Rantau Mohamad bin Haji Hasan Barisan Nasional BN
N28 Kota Awaludin Said Barisan Nasional BN
N29 Chuah Chai Tong Chai Parti KeADILan Rakyat PKR
N30 Lukut Ean Yong Tin Sin Parti Tindakan Demokratik DAP
N31 Bagan Pinang Mohd Isa Abdul Samad Barisan Nasional BN
Azman Mohammad Noor Barisan Nasional BN Meninggal dunia. Pilihan raya kecil Bagan Pinang 2009.
N32 Linggi Ismail Taib Barisan Nasional BN
N33 Port Dickson Ravi Munusamy Parti KeADILan Rakyat PKR
N34 Gemas Zainab Nasir Barisan Nasional BN
N35 Gemencheh Mohd Kamil Abd Aziz Barisan Nasional BN
N36 Repah Veerapan Superamaniam Parti Tindakan Demokratik DAP

Melaka[sunting | sunting sumber]

No. Kawasan Undangan Negeri Ahli Parti Catatan
N1 Kuala Linggi Ismail Othman Barisan Nasional BN
N2 Tanjung Bidara Ab Karim Sulaiman Barisan Nasional BN
N3 Ayer Limau Amirudin Yusoff Barisan Nasional BN
N4 Lendu Idderis Kassim Barisan Nasional BN
N5 Taboh Naning Latipah Omar Barisan Nasional BN
N6 Rembia Norpipah Abdol Barisan Nasional BN
N7 Gadek Abdul Ghafar Atan Barisan Nasional BN
N8 Machap Lai Meng Chong Barisan Nasional BN
N9 Durian Tunggal Ab Wahab Ab Latif Barisan Nasional BN
N10 Asahan R.Perumal Barisan Nasional BN
N11 Sungai Udang Yaakub bin Md Amin Barisan Nasional BN
N12 Pantai Kundor Ab Rahaman Ab Kahim Barisan Nasional BN
N13 Paya Rumput Tahir Hassan Barisan Nasional BN
N14 Kelebang Seet Har Cheow Barisan Nasional BN
N15 Bachang Lim Jak Wong Parti Tindakan Demokratik DAP
N16 Ayer Keroh Khoo Poy Thiong Parti Tindakan Demokratik DAP
N17 Bukit Baru Mohd Ali bin Mohd Rustam Barisan Nasional BN
N18 Ayer Molek Md Yunos Husin Barisan Nasional BN
N19 Kesidang Goh Leong San Parti Tindakan Demokratik DAP
N20 Kota Laksamana Betty Chew Gek Cheng Parti Tindakan Demokratik DAP
N21 Duyong Gan Tian Loo Barisan Nasional BN
N22 Bandar Hilir Tey Kok Kiew Parti Tindakan Demokratik DAP
N23 Telok Mas Latiff Tamby Chik Barisan Nasional BN
N24 Bemban Chua Kheng Hwa Barisan Nasional BN
N25 Rim Mohd Yazed Khamis Barisan Nasional BN
N26 Serkam Ghazale Muhamad Barisan Nasional BN
N27 Merlimau Roslan Ahmad Barisan Nasional BN
Mohamad Hidhir Abu Hassan9 Barisan Nasional BN Meninggal dunia. Pilihan raya kecil Merlimau 2011
N28 Sungai Rambai Hasan Abd Rahman Barisan Nasional BN

Johor[sunting | sunting sumber]

No. Kawasan Undangan Negeri Ahli Parti Catatan
N1 Buloh Kasap Othman Jais Barisan Nasional BN
N2 Jementah Lee Hong Tee Barisan Nasional BN
N3 Pemanis Lau Chin Hoon Barisan Nasional BN
N4 Kemelah Ayub Rahmat Barisan Nasional BN
N5 Tenang Mohd Azhar Ibrahim Barisan Nasional BN
Sulaiman Taha Barisan Nasional BN Meninggal dunia. Pilihan raya kecil Tenang 2011.
N6 Bekok Tan Kok Hong @ Tan Yi Barisan Nasional BN
N7 Bukit Serampang Tahir Mohd Taat Barisan Nasional BN
N8 Jorak Sharudin Md Salleh Barisan Nasional BN
N9 Gambir M Asojan Muniyandy Barisan Nasional BN
N10 Tangkak Goh Tee Tee Barisan Nasional BN
N11 Serom Abdul Ghani Othman Barisan Nasional BN
N12 Bentayan Gwee Tong Hiang Parti Tindakan Demokratik DAP
N13 Sungai Abong Sheikh Ibrahim Salleh Parti Islam Se-Malaysia PAS
N14 Bukit Naning Abdullah @ Md Khalid Md Ali Barisan Nasional BN
N15 Maharani Mohammad Taslim Parti Islam Se-Malaysia PAS
N16 Sungai Balang Robia Kosai Barisan Nasional BN
N17 Semerah Ariss Samsudin Barisan Nasional BN
N18 Sri Medan Ahmad Zahri Jamil Barisan Nasional BN
N19 Yong Peng Lim Kee Moi Barisan Nasional BN
N20 Semarang Samsolbari Jamali Barisan Nasional BN
N21 Parit Yaani Ng See Tiong Barisan Nasional BN
N22 Parit Raja Abd Aziz Kaprawi Barisan Nasional BN
N23 Penggaram Koh Chai @ Koh Chee Chai Barisan Nasional BN
N24 Senggarang Ja'affar Hashim Barisan Nasional BN
N25 Rengit Ayub bin Jamil Barisan Nasional BN
N26 Machap Abd Hamid Abd Rahman Barisan Nasional BN
N27 Layang-Layang Onn Mohd Yassin Barisan Nasional BN
N28 Mengkibol Ng Lam Hua Parti Tindakan Demokratik DAP
N29 Mahkota Md Jais Sarday Barisan Nasional BN
N30 Paloh Hoo Seong Chang Barisan Nasional BN
N31 Kahang Vidyananthan Ramanadhan Barisan Nasional BN
N32 Endau Zainal Abidin Osman Barisan Nasional BN
N33 Tenggaroh Murukasvary S.Thanarajan Barisan Nasional BN
N34 Panti Baderi Dasuki Barisan Nasional BN
N35 Pasir Raja Adham Baba Barisan Nasional BN
N36 Sedili Rasman Ithnain Barisan Nasional BN
N37 Johor Lama Asiah Md Ariff Barisan Nasional BN
N38 Penawar Hamimah Mansor Barisan Nasional BN
N39 Tanjong Surat Harun Abdullah Barisan Nasional BN
N40 Tiram Maulizan Bujang Barisan Nasional BN
N41 Puteri Wangsa Abdul Halim Suleiman Barisan Nasional BN
N42 Johor Jaya Tan Cher Puk Barisan Nasional BN
N43 Permas Munusamy Mareemuthu Barisan Nasional BN
N44 Tanjung Puteri Adam Sumiru Barisan Nasional BN
N45 Stulang Mok Chek Hou Barisan Nasional BN
N46 Pengkalan Rinting Chia Song Cheng Barisan Nasional BN
N47 Kempas Osman Sapian Barisan Nasional BN
N48 Skudai Boo Cheng Hau Parti Tindakan Demokratik DAP
N49 Nusa Jaya Abd Aziz Sapian Barisan Nasional BN
N50 Bukit Permai Kamaruzaman Ali Barisan Nasional BN
N51 Bukit Batu Cheong Chin Liang Barisan Nasional BN
N52 Senai Ong Kow Meng Parti Tindakan Demokratik DAP
N53 Benut Hasni Mohammad Barisan Nasional BN
N54 Pulai Sebatang Tee Siew Kiong Barisan Nasional BN
N55 Pekan Nenas Tang Nai Soon Barisan Nasional BN
N56 Kukup Md Othman Hj Yusof Barisan Nasional BN

Sabah[sunting | sunting sumber]

No. Kawasan Undangan Negeri Ahli Parti
N1 Banggi Abd Mijul Unaini Barisan Nasional BN
N2 Tanjung Kapor Teo Chee Kang Barisan Nasional BN
N3 Pitas Bolkiah Ismail Barisan Nasional BN
N4 Matunggong Sarapin Magana Barisan Nasional BN
N5 Tandek Lasiah Baranting @ Anita Barisan Nasional BN
N6 Tempasuk Musbah Jamli Barisan Nasional BN
N7 Kadamaian Timbon @ Herbert Lagadan Barisan Nasional BN
N8 Usukan Japlin Akim @ Abd Hamid Barisan Nasional BN
N9 Tamparuli Jahid @ Noordin Jahim Barisan Nasional BN
N10 Sulaman Hajiji Noor Barisan Nasional BN
N11 Kiulu Lovis Rampas Barisan Nasional BN
N12 Karambunai Jainab Ahmad Barisan Nasional BN
N13 Inanam Goh Chin Lok @ Johnny Goh Barisan Nasional BN
N14 Likas Liew Teck Chan Barisan Nasional BN
N15 Api Api Yee Moh Chai Barisan Nasional BN
N16 Luyang Chia Chui Ket Barisan Nasional BN
N17 Tanjong Aru Yong Oui Fah Barisan Nasional BN
N18 Petagas Yahyah @ Yahya Hussain Barisan Nasional BN
N19 Kapayan Khoo Keok Hai Barisan Nasional BN
N20 Moyog Donald Peter Mojuntin Barisan Nasional BN
N21 Kawang Ghulamhaidar @ Yusof Khan Bahadar Barisan Nasional BN
N22 Pantai Manis Abdul Rahim Ismail Barisan Nasional BN
N23 Bongawan Karim Bujang Barisan Nasional BN
N24 Membakut Mohd Arifin Mohd Arif Barisan Nasional BN
N25 Klias Azizah Mohd Dun Barisan Nasional BN
N26 Kuala Penyu Teo Kwan Chin @ Teo Mau Sing Barisan Nasional BN
N27 Lumadan Kamarlin Ombi Barisan Nasional BN
N28 Sindumin Ahmad Bujang Barisan Nasional BN
N29 Kundasang Joachim Gunsalam Barisan Nasional BN
N30 Karanaan Masidi Manjun @ Masdi Barisan Nasional BN
N31 Paginatan Ewon Ebin Barisan Nasional BN
N32 Tambunan Joseph Pairin Kitingan Barisan Nasional BN
N33 Bingkor Justin Guka Barisan Nasional BN
N34 Liawan Sapin @ Sairin Karano @ Karno Barisan Nasional BN
N35 Melalap Radin Malleh Barisan Nasional BN
N36 Kemabong Rubin Balang Barisan Nasional BN
N37 Sook Ellron Angin Barisan Nasional BN
N38 Nabawan Bobbey Ah Fang Suan Barisan Nasional BN
N39 Sugut Surady Kayon Barisan Nasional BN
N40 Labuk Metah @ Michael Asang Barisan Nasional BN
N41 Gum Gum Zakaria Mohd Edris @ Tubau Barisan Nasional BN
N42 Sungai Sibuga Musa Aman Barisan Nasional BN
N43 Sekong Samsudin Yahya Barisan Nasional BN
N44 Karamunting Peter Pang En Yin Barisan Nasional BN
N45 Elopura Au Kam Wah Barisan Nasional BN
N46 Tanjong Papat Tan Shu Kiah Barisan Nasional BN
N47 Kuamut Masiung Banah Barisan Nasional BN
N48 Sukau Saddi Abdu Rahman Barisan Nasional BN
N49 Tungku Mohd Suhaili Said Barisan Nasional BN
N50 Lahad Datu Datu Nasrun Datu Mansur Barisan Nasional BN
N51 Kunak Nilwan Kabang Barisan Nasional BN
N52 Sulabayan Harman Mohamad Barisan Nasional BN
N53 Senallang Nasir Sakaran Barisan Nasional BN
N54 Bugaya Ramli Marahaban Barisan Nasional BN
N55 Balung S.Abas S.Ali Barisan Nasional BN
N56 Apas Tawfiq Abu Bakar Titingan Barisan Nasional BN
N57 Sri Tanjong Wong Sze Phin @ Jimmy Parti Tindakan Demokratik DAP
N58 Merotai Pang Yuk Ming Barisan Nasional BN
N59 Tanjong Batu Hamisa Samat Barisan Nasional BN
N60 Sebatik Abd Muis Picho Barisan Nasional BN

Sarawak (2011-2016)[sunting | sunting sumber]

No. Kawasan Undangan Negeri Ahli Parti
N1 Opar Ranum Anak Mina Barisan Nasional BN
N2 Tasik Biru Datuk Peter Nansian Ngusie Barisan Nasional BN
N3 Tanjung Datu Tan Sri Datuk Amar Haji Adenan Haji Satem Barisan Nasional BN
N4 Pantai Damai Dr.Abdul Rahman Bin Junaidi Barisan Nasional BN
N5 Demak Laut Dr.Hazland Bin Abang Hipni Barisan Nasional BN
N6 Tupong Datuk Ir.Haji Daud Abdul Rahman Barisan Nasional BN
N7 Samariang Sharifah Hasidah Sayeed Aman Ghazali Barisan Nasional BN
N8 Satok Datuk Amar Abang Abdul Rahman Zohari Tun Abang Haji Openg Barisan Nasional BN
N9 Padungan Wong King Wei Parti Tindakan Demokratik DAP
N10 Pending Violet Yong Wui Wui Parti Tindakan Demokratik DAP
N11 Batu Lintang See Chee How Parti KeADILan Rakyat PKR
N12 Kota Sentosa Chong Chieng Jen Parti Tindakan Demokratik DAP
N13 Batu Kawa Christina Chiew Wang See Parti Tindakan Demokratik DAP
N14 Asajaya Hj.Abdul Karim Rahman Hamzah Barisan Nasional BN
N15 Muara Tuang Datuk Seri Mohamad Ali Mahmud Barisan Nasional BN
N16 Bengoh Dr.Jerip Susil Barisan Nasional BN
N17 Tarat Roland Sagah Wee Inn Barisan Nasional BN
N18 Tebedu Dato' Sri Micheal Manyin Jawong Barisan Nasional BN
N19 Kedup Maclaine Ben @ Martin Ben Barisan Nasional BN
N20 Sadong Jaya Aidel Bin Lariwoo Barisan Nasional BN
N21 Simunjan Haji Naroden Majais Barisan Nasional BN
N22 Sebuyau Haji Julaihi Bin Narawi Barisan Nasional BN
N23 Lingga Hajjah Simoi Peri Barisan Nasional BN
N24 Beting Maro Razaili Gapor Barisan Nasional BN
N25 Balai Ringin Snowdan Lawan Barisan Nasional BN
N26 Bukit Begunan Mong Dagang Barisan Nasional BN
N27 Simanggang Datuk Francis Harden Hollis Barisan Nasional BN
N28 Engkilili Dr.Johnical Rayong Ngipa Barisan Nasional BN
N29 Batang Ai Malcom Mussen Lamoh Barisan Nasional BN
N30 Saribas Ricky@Mohamad Razi Bin Sitam Barisan Nasional BN
N31 Layar Datuk Patinggi Tan Sri Alfred Jabu Anak Numpang Barisan Nasional BN
N32 Bukit Saban Robert Lawson Chuat Barisan Nasional BN
N33 Kalaka Datuk Abdul Wahab Aziz Barisan Nasional BN
N34 Krian Ali Anak Biju Parti KeADILan Rakyat PKR
N35 Belawai Datu Len Talif Salleh Barisan Nasional BN
N36 Semop Razaili Gapor Barisan Nasional BN
N37 Daro Murni Suhaili Barisan Nasional BN
N38 Jemoreng Gani @ Abu Seman Jahwie Barisan Nasional BN
N39 Repok Wong Hua Seh Parti Tindakan Demokratik DAP
N40 Meradong Ting Tze Fui Parti Tindakan Demokratik DAP
N41 Pakan Dato' Sri William Mawan Ikom Barisan Nasional BN
N42 Meluan Wong Judat Barisan Nasional BN
N43 Ngemah Alexander Vincent Barisan Nasional BN
N44 Machan Datuk Gramong Juna Barisan Nasional BN
N45 Bukit Assek Wong Ho Leng Parti Tindakan Demokratik DAP
N46 Dudong Yap Hoi Liong Parti Tindakan Demokratik DAP
N47 Bawang Assan Dato' Sri Wong Soon Koh Barisan Nasional BN
N48 Pelawan Wong Kee Woan Parti Tindakan Demokratik DAP
N49 Nangka Dr.Annuar Rapa'ee Barisan Nasional BN
N50 Dalat Datin Fatimah Abdullah @ Ting Sai Ming Barisan Nasional BN
N51 Balingian Pehin Sri Abdul Taib Mahmud Barisan Nasional BN
N52 Tamin Joseph Mauh Ikeh Barisan Nasional BN
N53 Kakus John Sikie Tayai Barisan Nasional BN
N54 Pelagus George Lagong Bebas
N55 Katibas Datuk Ambrose Blikau Enturan Barisan Nasional BN
N56 Baleh Dato' Sri Dr.James Jemut Masing Barisan Nasional BN
N57 Belaga Liwan Lagang Barisan Nasional BN
N58 Jepak Datuk Haji Talip Zulpilip Barisan Nasional BN
N59 Kidurong Chiew Chiu Sing Parti Tindakan Demokratik DAP
N60 Kemena Dr.Stephen Rundi Utom Barisan Nasional BN
N61 Bekenu Hajjah Rosey Yunus Barisan Nasional BN
N62 Lambir Ripin Lamat Barisan Nasional BN
N63 Piasau Ling Sie Kiong Parti Tindakan Demokratik DAP
N64 Pujut Fong Pau Teck Parti Tindakan Demokratik DAP
N65 Senadin Datuk Lee Kim Shin Barisan Nasional BN
N66 Marudi Sylvester Entri Muran Barisan Nasional BN
N67 Telang Usan Dennis Ngau Barisan Nasional BN
N68 Bukit Kota Dr.Abdul Rahman Bin Ismail Barisan Nasional BN
N69 Batu Danau Palu @ Paulus Gumbang Barisan Nasional BN
N70 Ba'Kelalan Baru Bian Parti KeADILan Rakyat PKR
N71 Bukit Sari Datuk Amar Awang Tengah Ali Hassan Barisan Nasional BN

Lihat juga[sunting | sunting sumber]