Senarai daerah di Arunachal Pradesh

Daripada Wikipedia, ensiklopedia bebas.
Jump to navigation Jump to search
Kod Daerah Ibu daerah Populasi (2011) Keluasan (km²) Kepadatan (/km²) Laman web rasmi
AJ Anjaw Hawai 21,089 6,190 3 http://lohit.nic.in/anjaw.htm
CH Changlang Changlang 147,951 4,662 32 http://changlang.nic.in/
ES East Siang Pasighat 99,019 3,603 27 http://eastkameng.nic.in/
EK East Kameng Seppa 78,413 4,134 19 http://eastsiang.nic.in/
KK Kurung Kumey Koloriang 89,717 6,040 15 http://kurungkumey.nic.in/
EL Lohit Tezu 145,538 2,402 28 http://lohit.nic.in/
DV Lower Dibang Valley Anini 53,986 3,900 14 http://roing.nic.in/
LB Lower Subansiri Ziro 82,839 3,508 24 http://lowersubansiri.nic.in/
PA Papum Pare Yupia 176,385 2,875 51 http://papumpare.nic.in/
TA Tawang Tawang Town 49,950 2,085 23 http://tawang.nic.in/
TI Tirap Khonsa 111,997 2,362 47 http://tirap.nic.in/
UD Dibang Valley Anini 7,948 9,129 1 http://dibang.nic.in/
US Upper Siang Yingkiong 35,289 6,188 5 http://uppersiang.nic.in/
UB Upper Subansiri Daporijo 83,205 7,032 12 http://uppersubansiri.nic.in/
WK West Kameng Bomdila 87,013 7,422 12 http://westkameng.nic.in/
WS West Siang Along 112,272 8,325 23 http://westsiang.nic.in/

Rujukan[sunting | sunting sumber]