Aiden McGeady
Penampilan
|
McGeady bersama Republik Ireland pada tahun 2013. | |||
| Maklumat peribadi | |||
|---|---|---|---|
| Nama penuh | Aiden John McGeady[1] | ||
| Tarikh lahir | 4 April 1986 | ||
| Tempat lahir | Glasgow, Scotland | ||
| Ketinggian | 1.80 m (5 ka 11 in)[2] | ||
| Posisi permainan | Pemain sayap | ||
| Maklumat kelab | |||
Kelab terkini | Sheffield Wednesday (pinjam dari Everton) | ||
| Nombor | 37 | ||
| Kerjaya remaja | |||
| 2000–2001 | Queen's Park | ||
| 2001–2004 | Celtic | ||
| Kerjaya Senior* | |||
| Tahun | Pasukan | Kmcln | (Gol) |
| 2004–2010 | Celtic | 185 | (32) |
| 2010–2014 | Spartak Moscow | 72 | (12) |
| 2014– | Everton | 32 | (1) |
| 2016– | → Sheffield Wednesday (pinjam) | 1 | (0) |
| Pasukan kebangsaan‡ | |||
| 2004– | Republik Ireland | 79 | (5) |
|
* Gol dan kemunculan untuk kelab senior hanya untuk liga domestik dan tepat pada match played 23 August 2015 ‡ Gol dan kemunculan pasukan kebangsaan hingga 13 November 2015 | |||
Aiden John McGeady (lahir 4 April 1986) ialah pemain bola sepak profesional Ireland yang bermain sebagai pemain sayap untuk kelab Inggeris, Sheffield Wednesday secara pinjaman dari Everton dan untuk pasukan kebangsaan Republik Ireland.
Rujukan
[sunting | sunting sumber]- ↑ "Premier League Clubs submit Squad Lists" (PDF). Premier League. 4 February 2014. m/s. 12. Diarkibkan daripada yang asal (PDF) pada 2014-03-16. Dicapai pada 9 February 2014.
- ↑ "Player Profile". www.SpartakMoscow.com. Dicapai pada 30 July 2013.
Pautan luar
[sunting | sunting sumber]- Aiden McGeady – Rekod persaingan FIFA
- Aiden McGeady – Rekod persaingan UEFA
- Biodata Aiden McGeady di Soccerway
- Laman web Soccerbase: Aiden McGeady
- Football-Lineups.com – Aiden McGeady