Daripada Wikipedia, ensiklopedia bebas.
Majlis Mesyuarat Kerajaan Negeri Terengganu terdiri daripada anggota Dewan Undangan Negeri (ADUN) yang telah dilantik oleh Menteri Besar bagi memegang portfolio tertentu. Perikatan Nasional berjaya menang kesemua 32 kerusi dan membentuk kerajaan setelah berjaya dalam pilihan raya negeri Terengganu 2023 .
Ahli Majlis Mesyuarat Kerajaan Negeri Terengganu [ sunting | sunting sumber ]
Setakat 16 Ogos 2023[kemas kini] [1]
Nama
Perwakilan
Parti
Portfolio
MB
Ahmad Samsuri Mokhtar
Ru Rendang
PN (PAS)
Jawatankuasa Ekonomi, Kewangan, Pelaburan, Tanah dan Sumber Asli
1
Satiful Bahri Mamat
Paka
PN (PAS)
Jawatankuasa Pendidikan, Pengajian Tinggi, Sains, Teknologi dan Pembangunan Insan
2
Razali Idris
Kijal
PN (Bersatu)
Jawatankuasa Pelancongan, Kebudayaan, Alam Sekitar dan Perubahan Iklim
3
Azman Ibrahim
Jabi
PN (PAS)
Jawatankuasa Pertanian, Industri Asas Tani, Keterjaminan Makanan dan Komoditi
4
Muhammad Khalil Abdul Hadi
Batu Buruk
PN (PAS)
Jawatankuasa Penerangan, Dakwah dan Pemerkasaan Syariah
5
Wan Sukairi Wan Abdullah
Wakaf Mempelam
PN (PAS)
Jawatankuasa Kesihatan, Perumahan dan Kerajaan Tempatan
6
Hishamuddin Abdul Karim
Tepuh
PN (PAS)
Jawatankuasa Pembangunan Belia, Sukan dan NGO
7
Ariffin Deraman
Alor Limbat
PN (PAS)
Jawatankuasa Keusahawanan, Sumber Manusia, Koperasi dan Hal Ehwal Pengguna
8
Maliaman Kassim
Ajil
PN (PAS)
Jawatankuasa Kebajikan, Pembangunan Wanita, Keluarga dan Perpaduan Nasional
9
Hanafiah Mat
Chukai
PN (PAS)
Jawatankuasa Infrastruktur, Utiliti dan Pembangunan Luar Bandar (Termasuk Pengurusan Bencana)
10
Mohd Norkhuzaini Abdul Rahman
Kota Putera
PN (PAS)
Jawatankuasa Ekonomi Digital, Pendapatan Baharu, Perdagangan, Perindustrian dan Teknologi Hijau
Jawatan
Nama
Setiausaha Kerajaan Negeri Terengganu
Tengku Seri Bijaya Raja, Tengku Farok Hussin Tengku Abdul Jalil
Penasihat Undang-Undang Negeri Terengganu
Razali Che Ani
Pegawai Kewangan Negeri Terengganu
Dato' Nara Setia, Zulkifli Ali
Timbalan Pengerusi Jawatankuasa Majlis Mesyuarat Kerajaan Negeri [ sunting | sunting sumber ]
Nama
Perwakilan
Parti
Portfolio
1
Mamad Puteh
Kuala Berang
PN (PAS)
Jawatankuasa Ekonomi, Kewangan, Pelaburan, Tanah dan Sumber Asli
2
Ahmad Shah Muhamed
Bandar
PN (PAS)
Jawatankuasa Pendidikan, Pengajian Tinggi, Sains, Teknologi dan Pembangunan Insan
3
Sulaiman Sulong
Pengkalan Berangan
PN (PAS)
Jawatankuasa Pelancongan, Kebudayaan, Alam Sekitar dan Perubahan Iklim
4
Hilmi Harun
Manir
PN (PAS)
Jawatankuasa Pertanian, Industri Asas Tani, Keterjaminan Makanan dan Komoditi
5
Ridzuan Hashim
Buluh Gading
PN (PAS)
Jawatankuasa Penerangan, Dakwah dan Pemerkasaan Syariah
6
Saiful Azmi Suhaili
Kemasik
PN (PAS)
Jawatankuasa Kesihatan, Perumahan dan Kerajaan Tempatan
7
Mohd Fadhli Rahimi Zulkifli
Rantau Abang
PN (PAS)
Jawatankuasa Pembangunan Belia, Sukan dan NGO
8
Mohd Yusop Majid
Permaisuri
PN (Bersatu)
Jawatankuasa Keusahawanan, Sumber Manusia, Koperasi dan Hal Ehwal Pengguna
9
Zuraida Md Noor
Ladang
PN (PAS)
Jawatankuasa Kebajikan, Pembangunan Wanita, Keluarga dan Perpaduan Nasional
10
Mohd Zawawi Ismail
Telemong
PN (Bersatu)
Jawatankuasa Infrastruktur, Utiliti dan Pembangunan Luar Bandar (Termasuk Pengurusan Bencana)
11
Mohd Husaimi Hussin
Hulu Besut
PN (Bersatu)
Jawatankuasa Ekonomi Digital, Pendapatan Baharu, Perdagangan, Perindustrian dan Teknologi Hijau
Ahli Majlis Mesyuarat Kerajaan Negeri Terengganu (2023-kini) [ sunting | sunting sumber ]
Ahli Majlis Mesyuarat Kerajaan Negeri Terengganu (2018-2023) [ sunting | sunting sumber ]
Ahli Majlis Mesyuarat Kerajaan Negeri Terengganu (2013-2018) [ sunting | sunting sumber ]
Senarai Ahli Majlis Mesyuarat Kerajaan Negeri Terengganu, Penggal 2013-2018
Parti
Kemas kini tahunan
2013
2014
2015
2016
2017
2018
MB
UMNO
Ahmad Said
Ahmad Razif Abdul Rahman
1
UMNO
Tengku Putera Tengku Awang
2
UMNO
Mohd Jidin Shafee
3
UMNO
Ahmad Razif Abdul Rahman
Kosong
4
UMNO
Rozi Mamat
5
UMNO
Dr A Rahman Mokhtar
Muhammad Pehimi Yusof
6
UMNO
Rosli Othman
7
UMNO
Nawi Mohamad
8
UMNO
A Latiff Awang
9
UMNO
Roslee Daud
10
UMNO
Ghazali Taib
Ahli Majlis Mesyuarat Kerajaan Negeri Terengganu (2008-2013) [ sunting | sunting sumber ]
Senarai Ahli Majlis Mesyuarat Kerajaan Negeri Terengganu, Penggal 2008-2013
Parti
Kemas kini tahunan
2008
2009
2010
2011
2012
2013
MB
UMNO
Ahmad Said
1
UMNO
Mohamed Awang Tera
2
UMNO
Abdul Rahin Mohd Said
3
MCA
Toh Chin Yaw
4
UMNO
Ahmad Razif Abdul Rahman
5
UMNO
Khazan Che Mat
6
UMNO
Yahaya Khatib Mohamad
7
UMNO
Ashaari Idris
8
UMNO
Za’abar Mohd Adib
9
UMNO
Rozi Mamat
10
UMNO
Dr A Rahman Mokhtar
Ahli Majlis Mesyuarat Kerajaan Negeri Terengganu (2004-2008) [ sunting | sunting sumber ]
Senarai Ahli Majlis Mesyuarat Kerajaan Negeri Terengganu, Penggal 2004-2008
Parti
Kemas kini tahunan
Catatan
2004
2005
2006
2007
2008
MB
UMNO
Idris Jusoh
1
UMNO
Mohamed Awang Tera
Jawatankuasa Pembangunan Industri dan Pelancongan Negeri
2
UMNO
Abdul Rahin Mohd Said
Jawatankuasa Pembangunan Usahawan, Industri Kecil dan Sederhana (IKS) dan Peniaga Kecil Negeri
3
MCA
Toh Chin Yaw
4
UMNO
Din Adam
Jawatankuasa Kebudayaan Belia, Sukan dan Badan NGO Negeri
5
UMNO
Wan Hisham Wan Salleh
Jawatankuasa Pembangunan Infrastruktur, Kemudahan Awam dan Komunikasi Negeri
6
UMNO
Wan Mohd Wan Hassan
7
UMNO
Ahmad Said
8
UMNO
Dr Abdul Latif Awang
Jawatankuasa Pelajaran, Pengajian Tinggi, Sains & Teknologi dan Sumber Manusia Negeri
9
UMNO
Mohd Jidin Shafee
Jawatankuasa Pertanian dan Pembangunan Wilayah Negeri
10
UMNO
Rosol Wahid
Jawatankuasa Pembangunan Islam Hadhari dan Kebajikan Negeri
Ahli Majlis Mesyuarat Kerajaan Negeri Terengganu (1999-2004) [ sunting | sunting sumber ]
Senarai Ahli Majlis Mesyuarat Kerajaan Negeri Terengganu, Penggal 1999-2004
Parti
Kemas kini tahunan
Catatan
1999
2000
2001
2002
2003
2004
MB
PAS
Haji Abdul Hadi Awang
Jawatankuasa Perancangan Ekonomi, Tanah, Galian, Perhutanan dan Kewangan Negeri
1
PAS
Haji Mustafa Ali
Jawatankuasa Pembangunan Ekonomi, Petroleum, Perindustrian dan Sumber Manusia Negeri
2
PAS
Haji Harun Taib
Jawatankuasa Pendidikan, Dakwah dan Pelaksanaan Syariah Negeri
3
PAS
Haji Wan Abdul Mutalib Embong
Jawatankuasa Kerajaan Tempatan, Perumahan, Alam Sekitar dan Pentadbiran Awam Negeri
4
PAS
Haji Abu Bakar Chik
Jawatankuasa Pertanian dan Pembangunan Luar Bandar Negeri
5
PAS
Tun Haji Mohd Salleh Abas
Jawatankuasa Hisbah dan Tugas-tugas Khas Negeri
6
PAS
Yahaya Ali
Jawatankuasa Pembangunan Infrastruktur dan Kemudahan Awam Negeri
7
PAS
Haji Mohd Abdul Wahid Endut
Jawatankuasa Pembangunan Usahawan, Belia , Peniaga Kecil dan Hal Ehwal Pengguna Negeri
8
PAS
Haji Abu Bakar Abdullah
Jawatankuasa Kebajikan Sosial dan Kesihatan Negeri
9
PAS
Haji Awang Jusoh
Jawatankuasa Hal Ehwal Wanita dan Hubungan Antara Kaum Negeri
10
PAS
Wan Hassan Mohd Ramli
Jawatankuasa Kebudayaan dan Pelancongan Negeri