Separuh Akhir Muzik Muzik 34

Daripada Wikipedia, ensiklopedia bebas.
Jump to navigation Jump to search

Separuh Akhir Muzik-Muzik 34 ialah sebuah program televisyen yang ditayangkan di TV3 sebagai sebahagian daripada proses penentuan juara dalam program mingguan Muzik Muzik di mana ia diadakan selama tiga pusingan bagi menentukan lagu mana yang layak bertanding di Anugerah Juara Lagu ke-34.

Senarai Lagu Semi-Finalis Muzik Muzik 34[sunting | sunting sumber]

Sebanyak 30 buah lagu telah layak ke peringkat separuh akhir dengan pemarkahan 40% hasil daripada undian peminat di Carta Mingguan manakala baki 60% dinilai oleh juri professional[1]. Lagu yang bersaing telah diadili oleh Faizal Uzir (Lok U), Datuk Syafinaz Selamat, Edrie Hashim, Aznul Haidi Azmi, Aubrey Suwito, Ajai dan Azmeer selaku ketua juri.[2]

Petunjuk
Finalis AJL34 Menandakan layak ke AJL34

Pusingan Pertama (15 November 2019)[sunting | sunting sumber]

Lagu Komposer Penulis Lirik Penyanyi Nota
"Drama" Aepul Roza, Daus SRK, Faeez Ikhwan, Syed Syahmir & Nik Adib Aepul Roza, Daus SRK, Faeez Ikhwan, Syed Syahmir & Nik Adib Drama Band Lagu Terbaik Minggu Pertama
"Paku" Tukang Musik & Kadok Ara Johari & Shasha Ara Johari
"Tiada Dirimu" Farouk Roman Amylea Shila Amzah
"Mencuba" Sufian Suhaimi & Zynakal Sufian Suhaimi & Zynakal Sufian Suhaimi
"#123" Khai Bahar Khai Bahar & Patrick Anohada Khai Bahar
"Satukan Rasa" Dinda & Kanda Iman Imran Siti Nordiana & Khai Bahar
"Terlalu Memuja" Sharon Paul & Gouffran Ahmad Fedtry Yahya Wany Hasrita
"Hatiku Milikmu" Siti Nordiana Shana Siti Nordiana
"Bidadari" Omar K, Adib Hamdi & John Jeevasinggam Omar K, Adib Hamdi, John Jeevasingham & Altimet Ismail Izzani
"Aku Yang Bersalah" Haqiem Rusli & Fareez Fauzi Haqiem Rusli & Fareez Fauzi Usop
"Kepuraanmu" Sirkhan, Rinkarnaee & Sang Hitam Sirkhan, Rinkarnaee & Sang Hitam Luqman Faiz

Pusingan Kedua (22 November 2019)[sunting | sunting sumber]

Lagu Komposer Penulis Lirik Penyanyi Nota
"Anta Permana" Hael Husaini & Ezra Kong Hael Husaini & Ezra Kong Bob Yusof Lagu nyanyian asal Dato' Seri Siti Nurhaliza.
"Rampas" Hang Nadim & Laq Bunga Cantik Akim & The Majistret
"Pujaan Hati" Ikhwan Fatanna & Ayden Ali Arisz Ab Rahman & Ikhwan Fatanna Adira
"Sumpah" Naim Daniel & Omar K Naim Daniel Naim Daniel Lagu Terbaik Minggu Kedua
"Ku Bersuara" Syamel, Omar K, Blaine Bakri & John Jeevasingham Syamel, Omar K, Blaine Bakri & John Jeevasingham Ernie Zakri
"Kisah Cinta Kita" Ikhwan Fatanna & Ayden Ali Dato' A. Aida Hafiz Suip
"Teguh Setia" Ibnu & Gouffran Ibnu & Gouffran Muna Shahirah
"Ragaman" Faizal Tahir, Mike Chan & Romeo Faizal Tahir, Jaare, Karim Karam & Mike Chan Fairuz Misran Lagu nyanyian asal Faizal Tahir
"Pedih" Room None Iman Imran Sarah Suhairi
"Bekas Kekasih" Mel Ramlan & Aizat Amdan Mel Ramlan & Aizat Amdan Tomok
"Lembah Kesepian" Haqiem Rusli Haqiem Rusli, Gouffran & Ibnu Haqiem Rusli

Pusingan Ketiga (29 November 2019)[sunting | sunting sumber]

Lagu Komposer Penulis Lirik Penyanyi Nota
"Dinda" Ali Sariah Ali Sariah Kugiran Masdo
"Peneman" Tam Tam Hazama
"Bimbang" Farouk Roman Amylea Marsha
"Tetap Kamu" Farouk Roman Amylea Amylea & Megat
"Pudar" Amylea Amylea Indah Ruhaila
"Sumpah" Aina Abdul Aina Abdul Aina Abdul
"Bangun" Navigator Aman RA Aman RA
"Jutaan Purnama" Ezra Kong, Hael Husaini & Omar K Ezra Kong, Hael Husaini & Omar K Alyah

Lihat Juga[sunting | sunting sumber]

Rujukan[sunting | sunting sumber]

  1. ^ "Separuh Akhir 34 Muzik Muzik, Siapa bakal Jadi Finalis". Del14 (dalam bahasa Melayu). XTRA. Dicapai 13 November 2019. 
  2. ^ "Muzik Masdo kreatif, berbeza - Azmeer". Farhana Ab Rahman (dalam bahasa Melayu). Berita Harian. Dicapai 16 December 2019.